O hayır! JavaScript nerede? Web tarayıcınızın JavaScript'i etkin değil veya JavaScript'i desteklemiyor. Bu Web sitesini düzgün bir şekilde görüntülemek veya JavaScript'i destekleyen bir Web tarayıcısına yükseltmek için lütfen Web tarayıcınızdaki JavaScript'i etkinleştirin.

Giriş ve Admin Parolası sıfırlama kesin çözüm.

Son Güncellenen 1 ay önce
T
Herkese selam sevgili Fusion kullanıcıları. Ben de eski bir Fusion kullanıcısıyım. Siteyi yaklaşık 4 yıl önce veri tabanını yedek alarak kapatmıştım. Geçenlerde bir kaç arkadaş yedeğin var ise eski siteyi geri aç yazı ve yorumları okuyalım dedi. Bende free bir host ve domain üzerinde siteyi tekrardan aktif edip içerikleri başka bir cmsye taşımaya karar verdim. Fusionu kurdum ama şifremi ve admin parolamı hatırlamadığım için siteye giriş yapamadım. Şifremi unuttum kısmından eposta istedim ancak eposta da gelmedi. Phpmyadminden girip sha256 şifremi değiştirdim ancak salting nedeni ile bu girişimim başarılı olmadı. Nasıl yaparım nasıl ederim diye düşünürken şöyle bir fikir geldi aklıma. Biraz sağ el ile sol kulağı göstermek gibi oldu ama Grin işimi görüyor.
1- Yeni boş bir site kurdum. Siteyi kurarken admin olarak kullandığım eski kullanıcı adımı ve yeni şifreleri (kullanıcı ve admin) girdim.
2- Siteye giriş yapıp veritabanı yedekleme kısmından users veri tabanının yedeğini aldım. Orada yazan hem kullanıcı hem admin parolalarının salting ve sha256 değerlerini kopyalayarak eski veri tabanında ilgili yerlerine yapıştırdım ve eski veri tabanını içe aktardım. Artık siteye üye girişi yapabiliyorum ancak herhangi bir linke tıkladığımda site beni dışarı atıyor. Bu konuyu forumlarda araştırdım cookieler ile alakalı olduğunu öğrendim. Siteden eski yazıları kopyalayıp yeni CMS'ye ekleyeyim dedim ama site içeriği utf8 iso karmaşasından dolayı şaftı kayık bir halde ben de veri tabanından kopyalayayıp düzenleyip ekleme yolunu seçtim. Eski siteden sadece yazının girildiği tarihi öğreniyorum. Biraz zor oluyor ancak şimdilik bu bana yetiyor.
Belki bir arkadaşa lazım olur diye paylaşma gereği duydum.
Herkese iyi çalışmalar.
AvaLoN

Alıntı

Artık siteye üye girişi yapabiliyorum ancak herhangi bir linke tıkladığımda site beni dışarı atıyor.

Burada belirttiğin kısımla ilgili olarak çoğunlukla yapılan bir hata var ondan kaynaklı olarak siteden atıyor arkadaşım. yönetici paneli genel ayarlar da olan site yolu kısmını düzeltmen gerekiyor genellikle ana dizine kurulan sitelerde orada ki tanım sadece / olarak belirtilir.

kontrol etmeni tavsiye ederim kardeşim.
Bu yapabilmek forumdaki tüm tartışma konularını görüntüle.
Bu yapamamak forumda yeni bir tartışma konusu başlatın.
Bu yapamamak tartışmas konusuna cevap verin.
Bu yapamamak forumda bir anket başlat.
Bu yapamamak forua ek dosya yükleyin.
Bu yapabilmek forumdaki ek dosyaları indir.
Tartışmaya Katılan Kullanıcılar: AvaLoN, Tonyukuk