O hayır! JavaScript nerede? Web tarayıcınızın JavaScript'i etkin değil veya JavaScript'i desteklemiyor. Bu Web sitesini düzgün bir şekilde görüntülemek veya JavaScript'i destekleyen bir Web tarayıcısına yükseltmek için lütfen Web tarayıcınızdaki JavaScript'i etkinleştirin.

Dizin Sitesi

Son Güncellenen 3 yıl önce
G
Selam Arkadaşlar php fusionla baya bir deneyimim oldu. Php fusion kullanarak bir dizin sitesi yapmak istiyorum insanlar yeni açtıkları sitelerini tanıtsınlar istiyorum.

bu iş için kullanılacak bir tema varmı aklınızda yada bu işe uygun. Ayrıca nasıl bir düzen kurmak lazım. yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum. Sağolun şimdiden dostlar
G
bir kişi bile yazmamış içler acısı
nuti
Php fusion artık bence bitti kardeşim. kimileri yeni başlıyor desede bitti. Çünkü güncelleme destek vs gibi konularda epey geri kalındı. Ne zamandır versiyon güncellemesi bekleniyor sadece bekleniyor ben kararım wordpress temalarına bak istediğin tarzda tema bulabilirsin.
G

Alıntı

nuti tarafından yazılan metin:

Php fusion artık bence bitti kardeşim. kimileri yeni başlıyor desede bitti. Çünkü güncelleme destek vs gibi konularda epey geri kalındı. Ne zamandır versiyon güncellemesi bekleniyor sadece bekleniyor ben kararım wordpress temalarına bak istediğin tarzda tema bulabilirsin.

Wordpress bir sitem olacağına hiç olmasın daha iyi fusion her ne kadar bittiysede bazı konularda diğer scriptlerden üstün durumda. Özellikle dizin sitesi olarak çok iyi iş çıkaracağına inanıyorum.

Dizin sitesi yapmak için bir formül bulmalıyım kimseden öneri gelmesede ben kendi çabalarımla bir şeyler yapacağım kod bilgim var. bilmediğim çözemediğim konularıda araştırarak çözerim.

Fusion bitmedi ama yönetim forumları bitmiş kısaca olay bu
KREKLAM

Alıntı

Yeni başlıyor eski başlıyor bitti bitmedi bilemem ama benim php-fusionla maceram baya bi uzun sürecek gibi... Bu forum üzerinden elimden geldiğince destek vermeye çalışıyorum. Herkesin kendine göre bir iş yoğunluğu var ama tarlada yulaf ekerken dahi traktörün üzerinde bile destek vermeye çalıştığım oldu. ( Yusuf Kardeşim. )

Hastanede oldum mobilden yapabildiğim kadar destek olmaya çalıştım. Görüyorum ki sağlık problemin var, tarlada ekinin var, makinada baskın var demiyor bazıları. 2 gün cevap gelmese bitti oluyor.

Nuti yöneticimin "kimileri yeni başlıyor desede bitti" kelimesini üzerime alınır gibi oldum. En çokta ben kullanıyorum zaten...
Cevaben şunları söyleyebileceğim.

* t61haber'in sitesini sadece bir firma rehberi modülü için destek verecektim fakat içime sinmedi neredeyse scripti baştan değiştiriyorum. Kendi emeklerimde yapmış olduğum bootstrap versiyon üzerinde öyle bir tema giydiriliyorki türkiyede benzeri yok ( diğer hazır WP - Ücretli haber temalarına benzemiyor )

* Yine hemen ardında kurumsal bir firma otel pastane tarzı bir grup site gelecek. ThemeFuze üzerinden temalar satın alındı. Yönetim paneli ve misafir paneli tamamen bunun üzerine inşa edilecek. Burada paylaşımlarını vereceğim.

Her ne kadar biraz sitemli ediyor gibi görünsemde 6 ayrı iş koluyla çalışmaya mahkum olan ben öyle yada böyle v9 dan önce bitireceğime de inanıyorum. Tek geliştirici ile bu kadar hızlı olabiliyor. Kimse kurusa bakmasın....
ÇIRAK USTAYI SOLLAMAZSA SANAT ÖLÜR
HATALI SOLLARSA ÇIRAK ÖLÜR
http://www.kreklam.com
http://www.elli7.net
nuti

Alıntı

SGT tarafından yazılan metin:

Alıntı

Yeni başlıyor eski başlıyor bitti bitmedi bilemem ama benim php-fusionla maceram baya bi uzun sürecek gibi... Bu forum üzerinden elimden geldiğince destek vermeye çalışıyorum. Herkesin kendine göre bir iş yoğunluğu var ama tarlada yulaf ekerken dahi traktörün üzerinde bile destek vermeye çalıştığım oldu. ( Yusuf Kardeşim. )

Hastanede oldum mobilden yapabildiğim kadar destek olmaya çalıştım. Görüyorum ki sağlık problemin var, tarlada ekinin var, makinada baskın var demiyor bazıları. 2 gün cevap gelmese bitti oluyor.

Nuti yöneticimin "kimileri yeni başlıyor desede bitti" kelimesini üzerime alınır gibi oldum. En çokta ben kullanıyorum zaten...
Cevaben şunları söyleyebileceğim.

* t61haber'in sitesini sadece bir firma rehberi modülü için destek verecektim fakat içime sinmedi neredeyse scripti baştan değiştiriyorum. Kendi emeklerimde yapmış olduğum bootstrap versiyon üzerinde öyle bir tema giydiriliyorki türkiyede benzeri yok ( diğer hazır WP - Ücretli haber temalarına benzemiyor )

* Yine hemen ardında kurumsal bir firma otel pastane tarzı bir grup site gelecek. ThemeFuze üzerinden temalar satın alındı. Yönetim paneli ve misafir paneli tamamen bunun üzerine inşa edilecek. Burada paylaşımlarını vereceğim.

Her ne kadar biraz sitemli ediyor gibi görünsemde 6 ayrı iş koluyla çalışmaya mahkum olan ben öyle yada böyle v9 dan önce bitireceğime de inanıyorum. Tek geliştirici ile bu kadar hızlı olabiliyor. Kimse kurusa bakmasın....

SGT abi sana kasıtlı yazılmış değil senin ne kadar çalışkan ve ne kadar yoğun olduğunu ben biliyorum. Gerek siteden gerek faceden ve buna rağmen herkese destek vermeye çalıştığınıda biliyorum. Ama bana kim hak verir bilmiyorum. Şimdi php fusion ilk tanıştığım bir sistem şimdi bilirsiniz ki bazı modüller hata veriyor. Teknik destek yok denenek kadar az, ali abi olsun siz olsun bu konuda emeğiniz çok bu forumda olupda çok yazılım değiştiren gördüm. Gerek wordpress gerek xenforo vb... yazılım bilmeyen biri için yazıyorum ufak bir hatada bile içinden çıkamayacak hal alıyor... Php fusion asla kötülemem ama artık php fusion yazılım olarak pek ilerlemedi tıkandı kaldı. Ben yıllardır güncelleme bekleyenlerdenim. Resmi teknik destek sayfasına bakın terkedilmiş resmen. Ama inş sizler sayesinde ayakta kalmaya devam eder.
KREKLAM
nuti; hak vermediğimden değil elbette haklısın, fakat iyi bir ekip kurabilmek gerçekten zor. Eğer çalışmalarımı stabil yapabilirsem CLR mi ne o lisansı alıp bir domain üzerinde sadece o versiyonu geliştirip satışlar yapmak. Ücretsiz gelebilecek tüm blok modüllere de destek vermek.

Fakat yazılım o kadar hızlı gelişiyor ki ayak uydurabilmek imkansız gibi bir şey. Neden şimdi ben bootstrap 3.3.6 üzerinde çalışıyorum tam bitirdim derken bootstrap 4 duyurusu geldi. Temel olarak bir çok yapı aynı olsa da yeni gelen jquery lerle eskiler çakışma yaşıyorlar. Böylece entegrasyonu yeniden yapmak icap ediyor.

Diyorum ki arayüzü gerekse admin yüzünü gül bir temayla birleştireyim diyorum. İki gün sonra html7, bootstrap 9 ne biliyim o temada güm olacak. Diğer scriptler içinde geçerli. Fakat her şey geliştirici sayısı ile alakalı.

Şunu da biliyorum php-fusion sağlam bir gelişmeyle gelirse ilgi odağı olabilir. Bakalım hayırlısı....
G
@SGT dizin sitesi için ne öneriyorsun bu iş için uygun bir tema var mı bildiğin ? yardımcı olursan güzel olur
KREKLAM
GoKaY dizin sitesi derken biraz açarmısın. Dizin deyince aklımda sanki farklı bişi var.

Site ne yapacak tam olarak!
G

Alıntı

GoKaY dizin sitesi derken biraz açarmısın. Dizin deyince aklımda sanki farklı bişi var.

Site ne yapacak tam olarak!

Kısacası site tanıtım sitesi olacak. insanlar sitelerini tanıtacak olay bu
KREKLAM
Bunun için şu script bu script demek ****et yanlış...

Neden eğer bir domain üzerinde web sitelerin tanıtılacağı içerikler girilecekse ( portfolyo gibi ) buna özel bir modül, bloklama sistemi hatta tema yapılması gerekiyor.

- Site önizleme görseli
- iframe içerisinde veya butona tıklandığında colorbox veya fancybox gibi açılır modal kutuda site önizleme
- Başlık, Açıklama blok konumu ( vitrin, sağ sol alt blok vs. ) ve site hakkında verilecek diğer alanların tespiti

şimdilik aklıma glenler bunlar. işin içinde olan arkadaşlarla bir araya gelinerek ****et de güzel bişiler çıkartılabilir..
G

Alıntı

Bunun için şu script bu script demek ****et yanlış...

Neden eğer bir domain üzerinde web sitelerin tanıtılacağı içerikler girilecekse ( portfolyo gibi ) buna özel bir modül, bloklama sistemi hatta tema yapılması gerekiyor.

- Site önizleme görseli
- iframe içerisinde veya butona tıklandığında colorbox veya fancybox gibi açılır modal kutuda site önizleme
- Başlık, Açıklama blok konumu ( vitrin, sağ sol alt blok vs. ) ve site hakkında verilecek diğer alanların tespiti

şimdilik aklıma glenler bunlar. işin içinde olan arkadaşlarla bir araya gelinerek ****et de güzel bişiler çıkartılabilir..

Aynen güzel işler çıkarılabilir..
Şuanki elimizde olan şeylerle yapmaya çalışalım bu iş için hangi modül kullanılmalı görmüş olduğun bu iş için gidecek en uygun tema hangisi olabilir
KREKLAM
diyeceğimki standart bir temadan yola çık, standart temalardan mümkün değil site olarak sunulacak bir tema çıkmaz. Bu konuyu utançla söylüyorum... Geliştiricilerin aktif olduğu zamanlarda yapılan temalar o zamana göre iyilerdi ama şu anda çok gerideler, duyarlı değiller, jquery kütüphaneleri eski, yeni bişi ekleseniz bir diğeri çalışmayabiliyor...

GoKaY bildiğim kadarıyla bu işlerle baya bir haşır neşirsin... Bunun ilgili HTML ve responsive bir tema bulabilirsen entegresi üzerinde çalışmak bence daha mantıklı...

Tabi portal tarzı olsun diyorsan Gillette Bootstrap temasını verebilirim. Demo : elli7.net
G

Alıntı

diyeceğimki standart bir temadan yola çık, standart temalardan mümkün değil site olarak sunulacak bir tema çıkmaz. Bu konuyu utançla söylüyorum... Geliştiricilerin aktif olduğu zamanlarda yapılan temalar o zamana göre iyilerdi ama şu anda çok gerideler, duyarlı değiller, jquery kütüphaneleri eski, yeni bişi ekleseniz bir diğeri çalışmayabiliyor...

GoKaY bildiğim kadarıyla bu işlerle baya bir haşır neşirsin... Bunun ilgili HTML ve responsive bir tema bulabilirsen entegresi üzerinde çalışmak bence daha mantıklı...

Tabi portal tarzı olsun diyorsan Gillette Bootstrap temasını verebilirim. Demo : elli7.net

sgt saol yönergeler için. fusionla neler yapılabilir iyice bir muhasebesini yapıp, kafamda projeyi bitirdikten sonra hayata geçireceğim inş. önerdiğin tema güzel ancak daha farklı bir şeyler çıkartmak istiyorum.

Site şu kadarını söyleyebilirim fusion gerçekten 10 numara bir sistem bir zamanlar fusionla 30 K hitli sitem vardı index mükemmel tek sıkıntısı metalarda kaynaklanıyor bununla ilgili bir açıklama yapacağım boş olduğum zaman fusionun kötü yerlerinin hepsini biliyorum biraz düzenleme şart defult bir sistemle mümkün deil ilerlemesi hatta tüm site linklerini seo uyumlu yapmıştım atıyorum fusiontr.com/dizin-sitesi-nasil-yapilir.html gibi, ama çok iyi sonuçlar elde edememiştim sitemap sorunu ortaya çıktı başka sorunlarda kendi orjial linkleri daha iyi tek sıkıntısı metalar direk siteyi spama sokuyor. bu metalar...

Googleden siteniz spam diye uyarı gelmişti %100 özgün bir sitenin spama girmesi mümkün değildi, geniş bir araştırma yaptım neden olabilir diye sorunun metalarda olduğunu gördüm ve düzenledim googlede spamı kaldırmıştı :) benden size kısa bir bilgilendirme olsun bu anlattıklarım fusionla uğraşanların çoğu bilmez hatta kimsede bilmez diyebilirim. Avalon yani ali dai beni iyi tanır yaptığım işleride bilir.
KREKLAM
GoKay bende az çok biliyorum, paylaşımlar yeni başlasam da çok eskiden beri takip ediyordum. Ama o zamanlar üniversite de idim 2003 yıllarında tanıdım.

Sonra bir meratır işte üye oldum. Asıl mesleğim icabı delphi kullanıcısıydım. Ünversitede bi tek bunu oğrendik. Delphi for php ile pascal kullanarak php yazmaya ( öğrenmeye çalışıyorduk ) gen.tr uzantılı bir destek sitesinden açık kaynak kod olarak, pascal ile kodlanmış modül ve blok yapma sistemi geliştiriyordum. Öyle kötü tepkiler aldımki adam hadi text yükelndin, yok resim nasıl upload edecen, yok tumbnail olmaz vs.. tepkiler. tepkiler tepkiler, Hiç düşünmüyorlardı sadece C diyor başka bişi demiyorlardı. Ama delphi ( bilen bilir) her şey mümkün...

Sonra banladılar beni.. Uzun süre küstüm. Localden fusiono 6 versiyondan beri takip ederek, kitaplar aldım, phpyi geliştirdim sonra şimdi sıfırdan yapmaya başladım.. istenilen her temaya özel modül ve blok gelişitiriyom, bootstrap sürüm bitti zaten ama stabil değil o nedenle tam desteğe başlamadım.

Örnek olarak
sinopdolunayhotel.com şu an kodluyorum. Örnek tema ( satın aldım 17 dolar ) Aynı temadan yönetim paneli yaptım sıfırdan. Altyapı ise tamamen v7 Bootstrap versiyon.. Responsive. Yine çok yakında t61haber yeni sistem yayına geçecek inşallah....

www.sinopdolunayhotel.com/images/dolunay1.png

www.sinopdolunayhotel.com/images/dolunay2.png

www.sinopdolunayhotel.com/images/dolunay3.png

www.sinopdolunayhotel.com/images/dolunay4.png
G

Alıntı

GoKay bende az çok biliyorum, paylaşımlar yeni başlasam da çok eskiden beri takip ediyordum. Ama o zamanlar üniversite de idim 2003 yıllarında tanıdım.

Sonra bir meratır işte üye oldum. Asıl mesleğim icabı delphi kullanıcısıydım. Ünversitede bi tek bunu oğrendik. Delphi for php ile pascal kullanarak php yazmaya ( öğrenmeye çalışıyorduk ) gen.tr uzantılı bir destek sitesinden açık kaynak kod olarak, pascal ile kodlanmış modül ve blok yapma sistemi geliştiriyordum. Öyle kötü tepkiler aldımki adam hadi text yükelndin, yok resim nasıl upload edecen, yok tumbnail olmaz vs.. tepkiler. tepkiler tepkiler, Hiç düşünmüyorlardı sadece C diyor başka bişi demiyorlardı. Ama delphi ( bilen bilir) her şey mümkün...

Sonra banladılar beni.. Uzun süre küstüm. Localden fusiono 6 versiyondan beri takip ederek, kitaplar aldım, phpyi geliştirdim sonra şimdi sıfırdan yapmaya başladım.. istenilen her temaya özel modül ve blok gelişitiriyom, bootstrap sürüm bitti zaten ama stabil değil o nedenle tam desteğe başlamadım.

****et başarılı çalışmalar yapmışsın...

Ben şuan DLE kullanıyorum çokta memnunum her ne kadar tercih edilmeyen bir sistem değilsede ben asla vaz geçemiyorum. çok hafif bir sistem seosu da oldukça güçlü DLE de yükselmenin ve anında index almanın yolunuda çözdüm. Seoyu dahada geliştim diyebilirim.
KREKLAM
Data Life Engine gerçekten güzel bir aralar merak salmıştım. O zamanlar php de çok yeniydim sistemi çözememiştim... Php fusion için istediğin seviyeye geldiğimde diğer scriptlere de el atacağım elbette... OOP, PDO MVC vs..
Bu yapabilmek forumdaki tüm tartışma konularını görüntüle.
Bu yapamamak forumda yeni bir tartışma konusu başlatın.
Bu yapamamak tartışmas konusuna cevap verin.
Bu yapamamak forumda bir anket başlat.
Bu yapamamak forua ek dosya yükleyin.
Bu yapabilmek forumdaki ek dosyaları indir.
Tartışmaya Katılan Kullanıcılar: nuti, GoKay, KREKLAM